Quote:
Originally Posted by Alf
I'm sure they can afford a tub of "I can't believe it's not butter" just take some money out of the critical race theory funds.
|
What?
Money is spent on teachers, maintenance, resources, other food….. in an era where school budgets are smaller than ever as prices rise. One tub of quality butter is going for £5 at the moment. It has nothing to do with ‘critical race theory funds’….